Automobilių žiemos sezonas – ar pasiruošėte?

Atsakingi vairuotojai žino, kad automobilis žiemos sezonui yra ruošiamas ne tada kai jau paspaudžia šaltis, o gerokai anksčiau. Mes jau kalbėjome apie padangas ir jų svarbą žiemos sezonui, dabar išdėstysime ir kitus svarbius aspektus, kurie suteikia galimybę saugiai vairuoti savo automobilį paspaudus šaltukui.

Ruošiantis žiemos automobilių sezonui, ypatingai svarbu pasitikrinti stabdžių būklę. Tai apima stabdžių trinkelių, bei stabdžių skysčio buklės patikrą, kadangi per laiką yra prarandamos savybes, del kurių gali kilti problemų.

Kitas labai svarbus faktorius yra šviesos. Žiemą esame pripratę prie trumpesnės dienos, o tamsiuoju metų laiku, be abejo, labai svarbu yra matomumas, tad būtina patikrinti: ar visos lemputės yra veikiančios, ar švarūs priekinių žibintų stiklai, ar nesubraižytas stiklas ir ar šviesos gerai sureguliuotos. Labai pravartu automobilyje turėti porą atsarginių lempučių ir saugiklių rinkinį.

Žiema, tai toks metas, kai kur kas sunkiau užsiveda automobiliai. Viena iš galimų priežasčių – savo funkcijos neatliekantis akumuliatorius. Oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, akumuliatoriaus pajėgumas sumažėja, todėl labai svarbu patikrinti realų baterijos pajėgumą. Taip pat, patartina patikrinti generatorių, nes jei jis gamina per mažai energijos, akumuliatorius gali būti nepakankamai įkraunamas.

Atšąlus orams gali sugesti automobilio sistemos su skysčiais, kadangi užšalus keičiasi jų tūris. Vanduo šaldamas plečiasi, tuo tarpu tepalai, skysčiai bei nevandeniniai skysčiai – traukiasi. Reikėtų patikrinti aušinimo skysčio cirkuliaciją, per salono šildytuvo radiatorių, bei langų skystį pakeisti atsparesniu šalčiui.

Paprasta, bet svarbi detalė yra spynų sutepimas užšalti neleidžiančiais cheminiais preparatais, o jų gumas – specialiu silikonu. Užšąlusi spyna labai nemalonus siurprizas, šaltą žiemos rytą.

TAIP PAT PRIMENAME, KAD JEIGU DAR NEPASIRŪPINOTE ŽIEMINĖMIS PADANGOMIS – MŪSŲ DURYS JUMS YRA ATVIROS! LAUKIAME JŪSŲ DARBO DIENOMIS NUO 9:00 – 18:00val., Kapsų g. 19A, Vilnius.

Metas keisti padangas

Kelių eismo taisyklės nurodo, kad žiemines padangas būtina pradėti eksplotuoti nuo Lapkričio 10 dienos. Nekelkite sau iššūkio ir nevažinėkite vasarinėmis padangomis, esant pavojingoms oro sąlygoms.

Orai vis sparčiau keičiasi. Oro temperatūra, bet kuriuo metu gali nukristi iki minuso, tad visi atsakingi vairuotojai turėtų pagalvoti apie padangų keitimą. Nepatartina laukti paskutinės minutės ir saugumo sumetimais padangas vertėtų pasikeisti iš anksto. Pavasarį, padangų keitimo metu, korona virusas sukėlė sumaištį, todel koreguodamas autoservisų darbo valandas, taip pat gali apsunkinti žieminių padangų keitimą. Daugelis atidėliodami šį darbą paskutinei minutei – ten nudriekia ilgiausias eiles. 

Temperatūros kritimas neigiamai veikia vasarines padangas – tinkamai nesukabindamas jų su asfaltu ir taip sukeldamas avaringas situacijas. 

“PADANGŲ VISATA” pasirūpins Jūsų saugumu, nepriekaištingai atlikdami savo darbą. Rezervuokite laiką tel: +370 635 54322 arba užsukite adresu: KAPSŲ g. 19 A, Vilnius.

Į ką reikia atsižvelgti, saugojant padangas

Iki lapkričio 10 d. keliuose visai nebeliks automobilių su vasarinėmis padangomis, tačiau susimontavus žiemines padangas, vairuotojams iškyla klausimas kur ir kaip sandėliuoti vasarines, kad atėjus sezonui jas vėl būtų įmanoma eksplotuoti. 

Galimas variantas padangas sandėliuoti rūsyje ar balkone, tačiau tai turėtų būti sandari, tamsi, vėsi, apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių , taippogi sausa, be skersvėjų, pastovios temperatūros sandėliavimui skirta vieta, o padangos neturėtų kontaktuoti su cheminėmis medžiagomis, galinčiomis pažeisti gumos junginį.

Jei laikymo sąlygos neatitinka minėtųjų, tuomet padangoms bus padaryta žala, o to padariniai – suskilinėjusios ir patvarumo savybes praradusios padangos.

Nepatyrę vairuotojai dėl informacijos stokos padangas paprastai sukrauna viena ant kitos, kur nors garažo kampe, tačiau jei padangos yra numontuotos atskirai nuo ratlankių, optimaliausia jų laikymo pozicija yra vertikali. Todėl norint vėl jas eksplotuoti atėjus pavasariui, reikėtų jas laikyti padangų laikymo stelaže, kur padangos nepakeis formos ir nesusispaus.

Padangas sumontuotas su ratlankiais, galima laikyti horizontaliai sukrovus vieną ant kitos arba sukabintas. Numontuotas ir saugojimui paruoštas padangas reikėtų kruopščiai nuplauti, kad neliktų purvo, druskos, apžiūrėti, ar nėra užsilikę įstrigusių akmenukų, ar nėra jokių įtrūkimų, gumbų ir kitokių pažeidimų. Po padangų naudojimo sezono, vertėtų kritiškai įvertinti likusį padangų protektoriaus gylį.

“PADANGŲ VISATA” turi tobulas padangų saugojimo sąlygas, tad palikite šį rūpestį mums, šios srities specialistams, o pavasarį atsiimkite padangas tobulas eksplotacijai.

Mus rasite adresu: KAPSŲ g. 19 A, Vilnius, tel: +370 635 54322